Exkurzia vo firme WHIRPOOL SLOVAKIA spol. s.r.o

20231207_110310 (1)

Vo štvrtok 7. decembra študenti 4. A a 3. B triedy mali možnosť navštíviť spoločnosť WHIRLPOOL SLOVAKIA spol. s r.o. v Poprade. Ochotne a z nášho pohľadu veľmi zaujímavo nám zástupcovia firmy vysvetlili, ako funguje ich výrobný proces a aké sú ich priority.

Po úvodnej prezentácii nás vzali do Dojo room, kde svojich zamestnancov školia v environmentálnej problematike, veď jedna z vecí, s ktorou sa môže spoločnosť Whirlpool pochváliť, je nulová produkcia odpadu.

Každý záujemca o prácu na výrobnej linke musí absolvovať skúšku svojich zručností v technologickom tréningovom centre. Aj my sme si mohli vyskúšať, či by sme zvládli zapojiť všetky káble správne do 15-tich sekúnd, zaskrutkovať všetky skrutky, preniesť jednotlivé diely … Najzaujímavejšia časť nás čakala vo výrobnej hale, kde sme mohli vidieť zamestnancov pri práci, jednotlivé fázy výroby práčky od montáže až po balenie. Oslovila nás moderná technológia, automatizácia a robotizácia výrobných procesov. Keďže ide o americkú spoločnosť, stretli sme sa aj s anglickými pojmami, čo nás študentov utvrdilo v potrebe neustále sa zlepšovať v anglickom jazyku, a to aj v ekonomickej oblasti.

Ďakujeme.

Nina L., IV. A

(DJ)

Facebook
LinkedIn
Email
Tlač