Celoštátna súťaž praktických zručností a odborných vedomostí Skills Slovakia v Nitre

ilustr.obr na web (2)

Súťažná prehliadka stavebných remesiel Skill Slovakia je príležitosťou na propagáciu remesiel, ktoré sú mimoriadne žiadané na trhu práce a  ich štúdium dáva stredoškolákom reálnu perspektívu zamestnania. Na celoštátnej súťaži v odborných zručnostiach súťažilo 12. dvojčlenných družstiev odboru stolár a murár z rôznych kútov Slovenska, ktorí postúpili do tejto súťaže ako výhercovia krajských súťaži. Talentovaní a odborne pripravený žiaci Spojenej školy Jarmočnej, Stará Ľubovňa zabojovali počas troch dní 25. až 27. apríla 2023 v priestoroch SOŠ Stavebnej v Nitre vo finále svojimi vedomosťami a zručnosťami v náročnej celoštátnej súťaži zručnosti ,, Skills Slovakia&quot „.

Súťažiaci odboru stolár Marián Bočkaj a Daniel Nosáľ vyrábali drevený stojan z masívneho smrekového dreva, ktorého výroba spočívala z pochopenia technického výkresu a z manuálnej zručnosti. Odborná porota počas priebehu súťaže hodnotila úroveň vypracovania konštrukčných spojov, presnosť počas prípravy dielcov ich narezanie na požadované rozmery a celkový dojem výrobku, aby výsledok ich práce bol nielen funkčný, ale aj estetický.

Súťažné družstvo odboru murár zložené z dvojice Tibor Berežny a Gabriel Gondek súťažilo v murovaní s rôznymi druhmi stavebných materiálov – YTONG, POROTERM, SCHIEDEL. Odborná porota v týchto disciplínach oceňovala rýchlosť, presnosť a precíznosť pri práci. Počas práce súťažiaci oboch družstiev museli dodržiavať prísne predpisy bezpečnosti pri práci. Žiaci odboru stolár Marián Bočkaj, Daniel Nosáľ i odboru murár Tibor Berežny, Gabriel Gondek obsadili pekné tretie miesto.

Škola aj takýmto spôsobom sa snaží propagovať odbory a profesie s upadajúcim záujmom žiakov základných škôl. Žiakom srdečne blahoželáme. Pedagógom ďakujeme za skvelú prípravu žiakov na súťaž!

Žiakov na súťaž pripravovali MOV Mgr. Martin Leščinský v odbore stolár a Štefan Šulian v odbore murár.

Facebook
LinkedIn
Email
Tlač