Videli sme európsky skvost

default-fallback-image

Študenti II. A triedy medzi 2920-timi zlatými mincami, dukátmi a dvojdukátmi, zlatými medailami a renesančnou zlatou reťazou – takýto je Košický zlatý poklad. 

A ako to videli samotní študenti?

Košický zlatý poklad – ten všetkých ohúril a určite by si každý z nás prial mať doma pár mincí z tejto vzácnej zbierky. (Miriam)

Vo Východoslovenskom múzeu sme videli Košický zlatý poklad. Nachádza sa tam rovnako aj trezor s mincami, v ktorom sme sa cítili ako tajní agenti. (Laura)

V múzeu v Košiciach je vystavený prvý nájdený poklad, ktorý pochádza z obdobia stredoveku. Tento poklad obsahuje cenné artefakty, ako mince a šperky, a ponúka návštevníkom fascinujúci pohľad do minulosti tohto regiónu. (Daniela)

Navštívili sme múzeum, kde sa nachádza Košický zlatý poklad – určite jedne z najväčších pokladov na svete. (Lukáš)

Chcem sa poďakovať, lebo exkurzia bola super, keďže sme videli zaujímavé veci, ale mali sme aj voľný čas v meste. Poklad bol veľmi pekný a určite to stálo za to. (Melánia)

Pod pojmom Košický poklad som si nevedela predstaviť nič, pretože každý považuje za poklad niečo iné. Ale zamýšľala som sa nad tým, čo by sa mohlo skrývať pod týmto názvom. No hneď ako som zbadala všetky tie mince, bolo mi jasné, že je to myslené doslovne. Bolo to skutočne nádherné a rozhodla som sa, že tam určite pôjdem znova v lete. (Šárka)

Veľmi zaujímavý bol aj trezor, kde bol poklad a 2000+ mincí. (Ema)

Facebook
LinkedIn
Email
Tlač