Tretiaci vo Viedni

382241385_796396005595739_1208915867311660873_n

V dňoch 13. a 14. septembra, sme sa študenti III. A a III. B zúčastnili exkurzie, ktorej cieľom bolo navštíviť známu firmu LKW Walter vo Viedni, ktorá realizuje celokamiónovú prepravu po celej Európe.

Náš dvojdňový program sme si obohatili krátkym objavovaním západného Slovenska. Navštívili sme historickú časť mesta Žilina, významný hrad Devín v Bratislave a náš deň  sme ukončili večernou vychádzkou v hlavnom meste.

Druhý deň sme začali návštevou spomínanej firmy. Celým dianím a významom firmy nás previedol milý pán, rodák z Popradu, formou prezentácie, kde nás zapojil do rôznych aktivít. Neskôr sme sa rozdelili do menších skupín a mohli sme sa bližšie pýtať otázky našich sprievodcov. Bolo to veľmi zaujímavé a dokonca nám aj pripravili malé občerstvenie a darčekové predmety. Odchádzali sme odtiaľ nadšení a veľa z nás by sa chcelo v takej firme uplatniť. Ak aj Vás zaujíma niečo viac, určite sa dočítate na stránke https://www.walter-group.com/uk/en

Pokračovali sme prehliadkou Viedne, kde nás sprevádzala milá pani sprievodkyňa. Ukázala nám významne sídla Habsburgovcov, a trochu viac nám priblížila históriu vlády Márie Terézie, jej následníkom a predchodcov.

(MK)

Facebook
LinkedIn
Email
Tlač