Máme víťazku celoslovenského kola Olympiády v nemeckom jazyku

20230327_145549a

Dňa 27. 03. 2023 sa v Bratislave konalo celoslovenské kolo Olympiády v nemeckom jazyku.
Pravdupovediac, som si vôbec nemyslela, že to dotiahnem až sem. Po písomnej časti, v ktorej sa testovala naša schopnosť porozumenia a gramatika, sa mi zdalo, že končím. Opak bol ale pravdou a dostala som sa aj na ústnu časť, kde som zjavne prekvapila nie len porotu, ale aj seba samú.
Vyhodnotenie súťaže sa konalo popoludní v zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Keďže to bol pomerne náročný deň, nechcela som nič iné, len ísť domov. Akonáhle som však započula, že som skončila prvá, rozbúšilo sa mi srdce radosťou a myslela som si, že sa šťastím rozplačem. Výhru som si prevzala od samotnej rakúskej veľvyslankyne, ktorá mi popriala ešte veľa ďalších úspechov.
Bola to pre mňa vzácna skúsenosť, ktorú by som priala prežiť aj svojím spolužiakom. Preto by som vás chcela povzbudiť, aby ste sa nebáli zariskovať, aby ste sa nevzdávali pred bojom, ale chopili sa každej príležitosti, ktorú vám škola ponúka.
Ďakujem pani profesorke, Kataríne Barlíkovej, ktorá ma na súťaž pripravovala, ale aj všetkým učiteľom a spolužiakom, ktorí vo mňa verili.

Bianka Gallyová, 4. A

(KB)

(Fotogaléria)

Odporučte článok priateľom

Facebook
LinkedIn
Email
Tlač