Londýn naživo

WhatsApp Image 2024-04-11 at 12.08.32

Naša škola každoročne organizuje vzdelávacie zájazdy a tento rok sme sa vybrali do Londýna. Historické mesto s bohatou kultúrou a možnosťami nám otvorilo dvere do sveta, ktorý sme poznali len z učebníc a filmov.

Trajektom sme sa preplavili cez kanál La Manche z európskeho kontinentu na anglické ostrovy. Po príchode do Londýna sme sa na úvod plavili po rieke Temža. Medzi naše prvé zástavky patrili Big Ben, Buckingham palace, Trafalgar Square. London eye nám poskytol úchvatný výhľad na celé mesto.

Navštívili sme aj kráľovské mesto Windsdor, kde nás čakal Windsor Castle. Videli sme aj slávnostnú výmenu stráže a čakala nás prechádzka po Eton-e, ktorý je známy svojou najstaršia súkromnou chlapčenskou školou vo Veľkej Británii. Impozantným miestom bolo Royal Observatory spolu s nultým poludníkom v Greenwich.

Navštívili sme aj najznámejšie múzeum voskových figurín Madame Tussauds, kde sme mali možnosť vidieť voskové podoby svetových celebrít, športovcov, politikov a historických osobností.

Tento školský zájazd nebol len príležitosťou vidieť a zažiť slávne londýnske atrakcie, ale bol aj časom, kedy sme všetci spolupracovali, učili sa od seba navzájom a spoznávali novú kultúru. Londýn nám ukázal, ako história spolu s moderným životom môže tvoriť fascinujúci svet, a ja som vďačná, že som mohla byť súčasťou tejto cesty.

Daniela, 2. A

(MP)

Video a foto galéria

Odporučte článok priateľom

Facebook
LinkedIn
Email
Tlač