Interaktívne prvky

20231026_105514

Vo štvrtok 26. októbra sme sa vybrali na školský výlet do Košíc, kde sme navštívili Prírodovedeckú fakultu P. J. Šafárika. Nachádza sa tam veľká Mendelejevova tabuľka prvkov, ktorá je veľmi známa nielen vo svete vedy. Mali sme taktiež možnosť vidieť, ako a kde sa učia študenti, ktorí sa s nami rozprávali a ukázali nám zopár zaujímavých chemických pokusov. (Miriam)

Naša návšteva Košíc začala návštevou UPJŠ, kde sa nachádza interaktívna periodická tabuľka prvkov, ktorá je jediná svojho druhu na Slovensku. Náš výlet sme zakončili v Auparku s pocitom, že sme videli nové veci a množstvo zaujímavostí.(Laura)

Interaktívna periodická tabuľka prvkov v Košiciach je moderný spôsob prezentácie chemických prvkov. Návštevníci môžu objavovať vlastnosti prvkov, sledovať reakcie a dozvedieť sa viac o histórii chémie. (Daniela)

Včera sme sa zúčastnili exkurzie na UPJŠ v Košiciach. Kde nám študenti ukázali interaktívnu chemickú tabuľku prvkov, a ukázali nám pokusy ako Hollywoodska krv, Zlatý dážď atď. (Lukáš)

Periodická tabuľka bola zaujímavé keďže bola vysvietená a z jednej časti aj elektronická a mohli sme vidieť rozne pokusy s určitými prvkami. (Melánia)

Síce nie som veľmi chemický typ no táto exkurzia bola skutočne veľmi zaujímavá. Na ceste do Košíc som premýšľala, ako by mohla tá tabuľka vyzerať ale vôbec mi nenapadlo, že by mohla byť interaktívna. Bolo to skutočne zaujímavé a náučné ale najviac ma zaujalo to, že videá, ktoré sme videli, vlastne natáčajú študenti. (Šárka)

Na exkurzii v Košiciach sme sa boli pozrieť na periodickú tabuľku prvkov ktorá bola veľmi zaujímavá a veľmi sa mi páčila. Potom sme sa presunuli do laboratória, kde nám študenti Prírodovedeckej fakulty ukázali zaujímavé pokusy a zodpovedali nám na naše otázky. (Kristína)

Svietiaca tabuľka s viacerými prvkami. Veľmi zaujímavé. (Ema)

Tak teda, boli sme, videli sme a odporúčame. Mendelejevova interaktívna periodická tabuľka prvkov v Ústave chemických vied Prírodovedeckej fakulty Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach je naozaj veľmi zaujímavá pre všetkých.
Študenti II. A

Odporučte článok priateľom

Facebook
LinkedIn
Email
Tlač