eTwinning projekt „Každý kraj chutí inak“

Každý kraj chutíi inak (3)

V šk. roku 2023 / 2024 sme sa zapojili do medzinárodného projektu s názvom „Každý kraj chutí inak“. Zapojená je naša škola so žiakmi z 2. a 3. ročníka študijného odboru kuchár,  žiaci zo Strednej odbornej školy ekonomiky, hotelierstva a služieb Jána Andraščíka z Bardejova a XV Liceum ogólnokztalcace z oddzialami dwujlezycznymi im. Zjednoczonej Europy v Gdansku.

Cieľom projektu je aktívne žiakov zapojiť do aktivít, ktoré podporujú rozvoj digitálnych kompetencií, sieťovanie škôl, spoznávanie krajín, ich gastronómiu, kultúrne dedičstvo, vyučovanie v školách zapojených do projektu a mnoho ďalších.

Podarilo sa nám zrealizovať aktivitu s názvom U babky a dedka v kuchyni. V predvianočnom období sme upiekli medovníčky, ktoré sme darovali starým rodičom a pri návšteve nám prezradili ich recepty, ktoré sa kedysi varili. Niektoré varíme aj dnes. Z receptov vznikne kniha v elektronickej podobe.

Žiaci z odboru stolár počas praktického vyučovania pre nás vyrobili kľúčenky – drevené varešky ako symbol nášho projektu. Počas vyučovania zapojení žiaci do projektu vytvorili obrázok jablka, ktoré je pre naše mesto symbolické. Následne sme spravili nálepky a takto sme si naše kľúčenky ozdobili. Kľúčenky sme tiež poslali zapojených partnerom do Bardejova a do Poľska. Žiaci z Bardejova si vytvorili nálepku s nositeľom ich erbu – anjelom s rozprestretými krídlami. Máme na pláne vytvoriť ďalšie aktivity, pri ktorých varešky budeme využívať.

 

Odporučte článok priateľom

Facebook
LinkedIn
Email
Tlač